O společnosti

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Filogroup je ryze česká společnost, která navazuje na dlouholetou tradici choceňského přádelnictví a sahá až do roku 1857. Filogroup je výrobcem bezvřetenových a klasických bavlnářských přízí. Filogroup se zabývá výrobou bavlněných, viskózových a směsových přízí a jejich polotovarů. Společnost vlastní také skárnu. Mezi největší a dlouholeté odběratele patří především společnosti působící v oblasti výroby zdravotnických materiálů, šicích nití, kordů, stuh a technických tkanin. Společnost dlouhodobě spolupracuje s tuzemskými zahraničními tkalcovnami a pletárnami, zejm. v rámci EU. V rámci procesu neustálého zlepšování kvality přistoupila společnost Filogroup v posledních letech k rozsáhlé obnově strojového parku přádelny i k modernizaci technik řízení výroby a kvality. Od roku 2004 je společnost certifikována systémem ČSN EN ISO 9001 a od roku 2017 i systémem ČSN EN ISO 14001.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Historie

 • 1857

  Počátky předení v Chocni - původní papírna byla přebudována na přádelnu lnu.

 • 1904

  Přádelna lnu byla přebudována na přádelnu bavlny – společností M.Robitschek a spol., přádelna, tkalcovna, barevna a bělidlo.

 • 1948

  Závod byl znárodněn a začleněn do Sdružení českých a moravských bavlnářských závodů, po reorganizaci nese název Utex, národní podnik.

 • 1958

  Spojením n.p.Utex a n.p. Česká Třebová vzniká Perla, bavlnářské závody. Choceňskému závodu bylo přiděleno číslo 05.

 • 1993

  Vstup italských investorů - započala celková modernizace přádelny.

 • 1994

  Zprovoznění přádelny založena společnost Fil-group, spol.s r.o.

 • 1997

  Vzniká akciová společnost Filogroup a pokračuje v modernizace především strojního parku.